فراخوان صندوق نوآوری برای توسعه ترکیبات فراسودمند پست‌بیوتیکی

 

به گزارش روابط عمومی باشگاه نوآوری و فناوری یونسکو- ایران به نقل از  صندوق نوآوری و شکوفایی، گروه‌های پژوهشی و فناور توانمند برای ارائه راه حل مذکور باید تا ۳۰ دی ماه جاری پروپوزال خود را از طریق سایت صندوق نوآوری ثبت کنند.

صندوق نوآوری و شکوفایی به منظور تقویت توان توسعه فناوری شرکت‌های دانش بنیان با رویکرد نوآوری باز و همکاری فناورانه، خدمت جدیدی را طراحی کرده است که از این طریق نیازهای تحقیقاتی و فناورانه شرکت‌های دانش بنیان و پس از آن گروه‌های پژوهشی و فناور توانمند برای اجرای طرح‌های تحقیقاتی و توسعه فناوری‌های مورد نیاز این شرکت‌ها را شناسایی می‌کند.

در صورت توافق پروپوزال دهنده منتخب (مجری تحقیق) و شرکت دانش‌بنیان (متقاضی تحقیق) قرارداد سه‌جانبه‌ای بین «صندوق نوآوری و شکوفایی»، «متقاضی» و «مجری» منعقد خواهد شد که صندوق نوآوری در قالب این قرارداد تا ۷۰ درصد از هزینه اجرای تحقیقات را به شکل بلاعوض به متقاضی پرداخت خواهد کرد. این مبلغ به طور مرحله‌ای و متناسب با پیشرفت اجرای طرح در اختیار مجری قرار می‌گیرد.

بر اساس این گزارش، در این پروژه تحقیقاتی با توجه به اهمیت بومی‌سازی باکتری‌ها و تامین امنیت غذایی، انتظار می‌رود تا مجری تحقیق در گام نخست پست بیوتیک‌های حاصل از سویه باکتریایی ایزوله شده از شیر مادران ایرانی و سازگار با سیستم گوارش نوزادان را شناسایی کند.

در فاز بعدی با انجام آنالیزها و دسته‌بندی پست بیوتیک‌ها، کاربرد آنها را در محصولات غذایی و مکمل‌های کودکان و نوزادان مشخص کند.

علاقمندان می‌توانند تا۳۰ دی ماه جاری پروپوزال خود را در قالب فایل WORD از طریق سامانه غزال به آدرس ghazal.inif.ir/grant  ارسال کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر نیز با شرکت بومرنگ به شماره ۸۸۳۹۸۵۴۳ و ۸۸۳۹۸۵۶۳ تماس بگیرند.

 

→ خواندن مطلب قبلی

ابداع هواپیمای بدون سرنشین Bug nano برای ارزیابی میدانی

خواندن مطلب بعدی ←

تولید پرکاربردترین قطعات ماشین‌های معدنی به همت دانش بنیان‌ها

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *