شوینده‌های گیاهی نانو به ۳ کشور صادر می‌شود

شوینده‌های گیاهی بر پایه نانو به ۳ کشور صادر می‌شود

به گزارش روابط عمومی باشگاه نوآوری و فناوری یونسکو- ایران به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، یک شرکت دانش بنیان ایرانی تولیدکننده انواع شوینده‌های نانویی گیاهی، محصولات خود را به کشورهای سوئد، لبنان و عمان صادر می‌کند. این شرکت در حال حاضر قراردادی برای فروش ماهانه ۷۵ تُن از این شوینده‌ها به سوئد امضا کرده است.

منوچهر شهبازیان، مدیرعامل شرکت گفت: یکی از مزیت‌های محصولات ما کمک به حفاظت از محیط‌زیست است که این موضوع در کشورهای اروپایی اهمیت زیادی دارد.

وی با بیان اینکه یکی از قراردادهای ما با سوئد است، ادامه داد: بنا داریم به میزان ۷۵ تن در ماه به این طرف قرارداد بفروشیم؛ علاوه‌ بر این با یک شرکت لبنانی نیز برای صادرات ۲۵ تن از شوینده‌های نانو به توافق رسیده‌ایم.

وی ادامه داد: مذاکراتی نیز با عمانی‌ها انجام شده که طی روزهای آتی قرارداد مربوط به آن نیز به امضا خواهد رسید. محصولات شوینده توسط شرکت‌های قطری و اماراتی مورد آزمایش قرار گرفته و عملکرد آن تایید شده است و به زودی می‌توانیم وارد فاز بعدی کار با این کشورها شویم.»

مهندس شهبازیان می‌افزاید: «بازار ما در کشورهای دیگر در حال گسترش است و امیدواریم بتوانیم مقاصد صادراتی محصولات خود را گسترش دهیم. در بازار داخلی نیز شرکت‌های مختلفی از این محصولات استفاده می‌کنند. یکی از شرکت‌های داخلی برای تمیز کردن نفت و آلاینده‌های نفتی در سکوهای نفتی از این شوینده‌های گیاهی نانویی استفاده می‌کند. از آنجایی که حساسیت زیادی برای حفظ محیط‌زیست در سکوهای نفتی وجود دارد، استفاده از شوینده‌های شیمیایی می‌تواند آسیب‌های زیادی به آبزیان وارد کند به  همین دلیل از شوینده های گیاهی بر پایه نانو استفاده خواهند کرد.

مدیرعامل شرکت از ارتقاء زیرساخت‌ها و تجهیزات این شرکت خبر داد و گفت: در حال افزایش تجهیزات و دستگاه‌ها هستیم و در آینده نزدیک می‌توانیم ظرفیت تولید خود را از ۱۰ تن در روز به ۴۰ تن در روز برسانیم.

→ خواندن مطلب قبلی

قدرتمندترین خورشید مصنوعی جهان در کره جنوبی ساخته شد

خواندن مطلب بعدی ←

چالشی نوآورانه برای تولید پوشش‌های زیست سازگار/ فناوران برای همکاری دعوت شدند

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *