با این پرینتر سه بعدی تفکرات خود را پرینت بگیرید!

به گزارش روابط عمومی باشگاه نوآوری و فناوری یونسکو- ایران چیزی از زمانی که پرینت سه بعدی یک مفهوم غیرقابل تصور برای بشر بود، نمی‌گذرد. چاپگر سه بعدی که دارای ساز و کاری با فناوری بسیار پیشرفته است در گذشته تنها در آزمایشگاه و برای دانشمندان کاربرد داشت. حال این فناوری تبدیل به ابزاری در دسته همه شده و از آن می‌توانیم برای نمایش دادن مفاهیم دلخواهمان در زندگی استفاده کنیم.

همواره تبدیل ایده‌ها به موارد ملموس هزینه بسیار زیادی داشته اما اینبار با پرینتر سه بعدی « اسپارک» به راحتی می‌توان اینکار را انجام داد. چاپگر سه بعدی «اسپارک» بسیار مقرون به صرفه بوده و به آسانی می‌توان از آن استفاده کرد.

«اسپارک میکر اورجینال ۳D» طرز فکر شما را درباره پرینت سه بعدی تغییر می‌دهد

 شاید در ظاهر این پرینتر بسیار فنی و پیچیده به نظر آید، اما استفاده از آن در واقع به آسانی یک چاپگر معمولی است. این چاپگر از چاپ آفلاین نیز پشتیبانی می‌کند. برای زنده کردن ایده‌های خود، تنها کافی است «اس دی» کارتتان که در آن طرح خود را پیشتر منتقل کرده‌اید، به این چاپگر متصل کنید، در عرض فقط چند ثانیه ایده شما شروع به شکل گیری خواهد کرد. حتی می‌توانید برای نظارت بر پیشرفت پروژه خود، به چراغ نشانگر « ال ای دی» دقت کنید.

چاپگر «اسپارک میکر اورجینال ۳D» قادر است، مدل‌هایی با وضوح بالا  ۱۰۰ « ایکس وای» و ضخامت بالای ۲۰ «زد» چاپ کند.  در این چاپگر  «ال سی دی» های مقرون به صرفه «یو وی» در نوع‌های مختلف بکار برده شده است. در حقیقت این چاپگر مجموعه‌ای کامل از همه چیزی‌هایی است که برای شروع کار به آن نیاز دارید.

پرینت ۳ بعدی یا ساخت افزایشی به فرآیند تولید قطعات سه بعدی از فایل دیجیتالی آن گفته می شود. این تکنولوژی به این علت که طراحی از طریق کامپیوتر و پرینتر سه بعدی به طور مستقیم منجر به تولید قطعه فیزیکی می شود، مهم می باشد. فرآیند تولید افزایشی یک شی، با قرار دادن لایه های متوالی از مواد اولیه ایجاد می شود و این روند تا تکمیل قطعه ادامه می یابد. هر یک از این لایه ها را می توان به عنوان یک مقطع افقی نازک برش از قطعه نهایی مشاهده کرد. ساخت افزایشی مخالف ساخت کاهشی که در آن با برداشتن یا ایجاد حفره قطعه نهایی شکل می گیرد، می باشد.

در نتیجه ساخت افزایشی به شما این امکان را می دهد تا برای ارائه خدمات پرینتر ۳ بعدی اشکال پیچیده تر و با استفاده از مواد کمتر و زمان ساخت کمتر نسبت به روش های تولید سنتی ایجاد کنید. همانطور که می دانیم در تولید سنتی فرآیند تولید قطعه نیاز به طی کردن مراحل مختلفی دارد. یکی از دیگر مزایای پرینت سه بعدی تک مرحله ای بودن فرآیند تولید می باشد.

→ خواندن مطلب قبلی

ایران به جمع ۶ کشور دارای تکنولوژی ساخت تجهیزات ناباروری پیوست

خواندن مطلب بعدی ←

زیباترین کشف علمی سال ۲۰۲۰ را ببینید+عکس

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *