هنر نوشتن در ظرف‌های مختلف؛ نویسندگی از نگاه هوشنگ مرادی کرمانی

رویداد آنلاین «هنر نوشتن در ظرف‌های مختلف» با عنوان « نویسندگی از نگاه هوشنگ مرادی کرمانی» برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی روابط عمومی کمیسیون ملی یونسکو- ایران، وبینار «هنر نوشتن در ظرف‌های مختلف» با حضور هوشنگ مرادی کرمانی نویسنده و عضو پیوسته فرهنگستان زبان و ادب فارسی، به همت یونیتک و با همکاری کمیسیون ملی یونسکو- ایران، برگزار می‌شود.
هوشنگ مرادی کرمانی در سال ۱۳۵۳ داستان «قصه‌های مجید» را خلق کرد و به خاطر آن جایزه مخصوص «کتاب برگزیده سال۱۳۶۴» را گرفت.
عنوان‌های پرشماری از کتاب‌های او به زبان‌های دیگر جهان برگردان شده و با استقبال مخاطبان خود در حوزه فرهنگی این زبان‌ها یا کشورها روبه‌رو شده است. این ویژگی، هوشنگ مرادی کرمانی را شناخته‌شده‌ترین نویسنده ایرانی در جهان کرده است.
شورای کتاب کودک در سال‌های ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸، هوشنگ مرادی کرمانی را به‌سبب «قلم روان و توانایی‌های منحصر به‌فرد» نامزد دریافت جایزه آسترید لیندگرن کرده بود. او همچنین در سال ۱۹۹۲ نامزد دریافت جایزه هانس کریستین آندرسن بود.
زبان نوشتن، اقتباس، رابطه متقابل سینما و ادبیات، الهام و ایجاز، معماری داستان و… از جمله سرفصل‌هایی است که در این وبینار مطرح می‌شوند.
وبینار «هنر نوشتن در ظرف های مختلف» روز چهارشنبه ۲۱ آبان‌ماه ساعت ۱۹ آغاز می‌شود و به مدت ۳ جلسه ۲ ساعته تا ۲۳ آبان ‌ماه ادامه می‌یابد.

برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه  اینستاگرام academy.unitech و یا وبسایت www.unitech-ac.com مراجعه فرمایید.

→ خواندن مطلب قبلی

جنتی: استاد محقق از ستارگان آسمان علم و ادب است

خواندن مطلب بعدی ←

چند فناوری برتر سال ۲۰۲۰

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *