ثبت اختراع جدید “کانن” با لنزهای چرخشی

ثبت اختراع جدید "کانن" با لنزهای چرخشی

به گزارش روابط عمومی باشگاه نوآوری و فناوری یونسکو- ایران به نقل از انگجت، شرکت کانن(Canon) حق اختراعی را ثبت کرده است که اولین بار توسط پایگاه “Canon News” مشاهده شد و یک دوربین دستی را نشان می‌دهد که ترکیبی از طراحی دوربین جیبی شبیه به “Osmo Pocket” و سری RF لنزهای بدون آینه آن است.

این دوربین از مکانیزم چرخشی برخوردار است که به حسگر و لنز اجازه می‌دهد تا به راحتی بین جهت روبرو و سلفی جابجا شوند.

این طرح هنگام استفاده مزایای مختلفی را نسبت به دوربین‌های سنتی ارائه می‌دهد. برجسته‌ترین آنها این است که شما مجبور نیستید دست خود را بپیچانید یا کج کنید تا به درستی خود را در قاب عکس قرار دهید.

این واقعیت که نمایشگر همیشه در مقابل شما قرار دارد نیز باعث می‌شود که هنگام تصویربرداری تسلط بیشتری داشته باشیم.

مزیت دیگر این است که می‌توان با استفاده از این دوربین، از شیشه فول فریم کانن استفاده کرد که فرصت‌هایی را برای ثبت برخی عکس‌های سینمایی فراهم می‌کند.

البته این طراحی بدون اشکال هم نیست. یکی از این موارد این است که محل قرارگیری لنز(آن قسمت که در عکس اول با حرف P نشان داده شده است) در جهت عکس‌های سلفی غیرقابل استفاده می‌شود و این برای دوربینی که برای ساخت “ولاگ” طراحی شده باشد، ایده آل نیست، چرا که اکثر میکروفون های خارجی از طریق آن به دوربین متصل می‌شوند.

همچنین در اسناد کانن اشاره‌ای به پشتیبانی از “گیمبال” نشده است، به این معنی که هرگونه تثبیت تصویر باید توسط بدن فرد و از طریق لنز ارائه شود.

استفاده از شیشه تمام قاب کانن نیز قابل تامل است. لنزهای RF ارزان‌ترین(یا مقرون به صرفه‌ترین) لنزهایی نیستند که می‌توان خریداری کرد و اینکه دوربین حاصل به احتمال زیاد جیبی نخواهد بود.

مانند همه حق اختراعات ثبت شده، این محصول نیز ممکن است به یک محصول تجاری تبدیل نشود. با این حال همانطور که “Canon News” اشاره کرد، این شرکت پنج حق اختراع ثبت شده جداگانه مربوط به این طرح را ثبت کرده است که نشان می‌دهد حداقل در مورد ایده ساخت آن جدی است.

→ خواندن مطلب قبلی

پنل PVC جایگزین مصالح سنتی

خواندن مطلب بعدی ←

با دستور رئیس جمهوری: ایجاد کارخانه‌های نوآوری در استان‌ها تسریع شود

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *