برگزاری جلسه مشترک کمیسیون های ملی یونسکو و باشگاه های یونسکو جهان

به گزارش روابط عمومی باشگاه نوآوری و فناوری یونسکو-ایران در آستانه برگزاری دویست و یازدهمین جلسه شورای اجرایی یونسکو، جلسه مشترک کمیسیون های ملی و باشگاه ها و انجمن های یونسکو در تاریخ ۶ آوریل ۲۰۲۱ به صورت آنلاین برگزار شد.

بنا به این گزارش در این جلسه بیش از صد نفر از دبیران کل و کارکنان کمیسیون های ملی، باشگاه ها و دبیرخانه یونسکو از کشورهای مختلف شرکت داشتند که در دو بخش برگزار شد.

در بخش اول، خانم اصیل اوتگنووا، معاون هماهنگی بخش کمیسیون های ملی سازمان یونسکو به بررسی وضعیت باشگاه ها و اقدامات آن ها پرداخت و در بخش دوم، آقای استویان بنچف، رئیس بخش برنامه مشارکت یونسکو درباره برنامه مشارکت آتی یونسکو و مهلت ارسال پرونده ها توضیحاتی ارائه داد.

در ابتدای این جلسه آقای فرمین ماتوکو، معاون مدیر کل یونسکو در حوزه روابط خارجی بر نقش باشگاه ها به عنوان محل فعالیت نیروهای جوان و همچنین ابزاری برای تقویت صلح و تبادل ایده تاکید کرد.

گفتنی است هدف از برگزاری این جلسه، تقویت همکاری بین کمیسیون های ملی کشورها، باشگاه ها و فدراسیون ها بود.

شایان ذکر است این جلسه با حضور کمیسیون های ملی کامرون، مصر، جامائیکا، قزاقستان، رومانی و لبنان  برگزار شد که حاضران درباره اقدامات خود پیرامون راه اندازی باشگاه ها و فعالیت های آنان توضیحاتی ارائه دادند .

گفتنی است در بخش انتهایی جلسه خانم اصیل اوتگنووا، پیرامون وضعیت باشگاه ها و  همچنین در خصوص اقدامات باشگاه های کشورهای مختلف از جمله ایران، اوگاندا و ایتالیا در دوران کرونا توضیحات مختصری ارائه داد.

منبع:فدراسیون باشگاه های یونسکو

→ خواندن مطلب قبلی

آغاز همکاری میان باشگاه نوآوری و فناوری یونسکو و ایسمینار

خواندن مطلب بعدی ←

فراخوان جوایز بین‌المللی سوادآموزی ۲۰۲۱

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *