مستر کلاس استاد محمود دولت آبادی با همکاری یونسکو

 

باشگاه نوآوری یونسکو با همکاری پلتفرم آموزش فارسی زبانان جهان، مستر کلاس نویسندگی با حضور استاد محمود دولت آبادی  در ۲۸ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ ساعت ۱۴ برگزار میکند.

 

در این دوره، پس از توضیح تاریخچه‌ای کوتاه و پاسخ به سوالی مهم درباره اینکه نوشتن یک استعداد ذاتی است یا مهارتی یادگیری‌پذیر، به مقایسه‌ی زبان نوشتاری با زبان رسمی و محاوره‌ای می‌پردازد و به شما کمک می‌کند که از یک زبانی که در آن ماهرید، بخوانید اما نمی‌توانید بنویسید، استفاده کنید.

علاوه بر این، شما را در یادگیری نحوه‌ی انتقال احساسات و شخصیت‌ها بدون استفاده از کلمات مستقیم و توصیف‌های طولانی همراهی می‌کند.

این مستر کلاس پیرامون خلق رمان برگزار می شود.

 

استاد محمود دولت آبادی:

 محمود دولت آبادی نویسنده‌ی مشهور ایرانی است که لقب «شوالیه‌ی ادب و هنر ایران» را دارد. او را بیشتر به دلیل نوشتن بلندترین رمان ایرانی، «کلیدر»، و نیز کتاب‌هایی مانند «جای خالی سلوچ»، «کارنامه سپنج» و «سلوک» می‌شناسند.

آثار دولت آبادی را که می‌خوانی یک شاخص در تو می‌بالد؛ سکون و سکوت حین خواندن.

محمود دولت‌آبادی (زادهٔ ۱۰ مرداد ۱۳۱۹ در سبزوار) نویسنده اهل ایران است. رمان ده‌جلدیِ کلیدر نام‌آورترین اثر اوست. برخی از آثار دولت‌آبادی به چندین زبانِ باختری و خاوری برگردانده شده و به چاپ رسیده‌اند. داستانِ بیشترِ نوشته‌های دولت‌آبادی در روستاهای خراسان رخ می‌دهد و راوی رنج و محنت روستاییان شرق ایران است.

محمود دولت‌آبادی چندین نمایش‌نامه و فیلم‌نامه نیز نگاشته‌است. او همچنین پیشینهٔ بازیگری برای کارگردانان سرشناسی چون عباس جوانمرد و بهرام بیضایی و داریوش مهرجویی در تئاتر و سینما را دارد، اقتباس از آثار دولت‌آبادی ساخت چند فیلم را به‌همراه داشته‌است.

دولت‌آبادی در سال ۲۰۱۳ برگزیده جایزهٔ ادبی یان میخالسکی سوییس شد.  در سال ۲۰۱۴ جایزه شوالیه ادب و هنر فرانسه را سفیر دولت فرانسه در تهران به محمود دولت‌آبادی اهدا کرده‌است.

در سال ۲۰۲۰، محمود دولت‌آبادی با نگارش و دکلمهٔ اثری به نام سرباز (پوتین‌های نیم‌سوخته) برای پروژه جهانی هنر صلح با آهنگ‌سازی و تنظیم مهران علیرضایی، با این پروژه همکاری کرده‌است.

 

تاریخ برگزاری

جمعه ۲۸ اردیبهشت از ساعت ۱۴ الی ۲۰:۳۰

جهت ثبت نام در واتساپ به شماره زیر پیام دهید

۰۲۱۲۶۱۵۹۰۶۴