استارتاپ استودیو یونسکو_ایران

در استودیو استارتاپ یونسکو، ایده ها و نیاز ها در قالب طرح تعریف شده و بر اساس معیارهای خاص، تحلیل می شوند و در صورت پذیرش طرح، کسب و کار آن ایجاد و از افراد متخصص حاضر، یک تیم منسجم و نخبه تشکیل می شود.

استارتاپ استودیو یونسکو با در اختیار داشتن شبکه ارزشمندی از متخصصان و نخبگان، با هدف یاری‌رسانی به ایده پردازان و صاحبان استارتاپ، برنامه‌هایی متشکل از مراحل شناسایی و انتخاب، شکل‌دهی و شتابدهی استارتاپ ها را با هدف پرورش استارتاپ‌هایی با رویکرد نوآوری طراحی کرده است.

اصلی‌ترین هدف متخصصین استارتاپ استودیو یونسکو ارائه مجموعه‌هایی از راهکارهای نیازسنجی شده با رویکرد رسیدن ‌به رشد پایدار کسب‌وکارها بر پایه نوآوری است.

این راهکارها در محورهای اصلی زیر ارائه می شود:

  • طراحی و مدیریت محصول
  • توسعه محصول
  • بازاریابی رشد
  • تحلیل کسب‌ و کار
  • توسعه و مدیریت استعدادها
  • مدیریت مالی و امور حقوقی به عنوان سرمایه دانشی

ایجاد فرصت استفاده نوآورانه از پتانسیل‌های موجود در صنایع بالغ، از طریق خلق، توسعه و رشد کسب‌وکارهای استارتاپی برای شرکت‌های خصوصی و دولتی با استفاده از راه‌حل‌های جامع و کل‌نگر از دیگر فعالیت‌های استارتاپ استودیو یونسکو است.

استارتاپ استودیو چیست؟

استارتاپ استودیو یا استارتاپ فکتوری ساختاری است که تیم، شرکت و محصول می سازد، بر خلاف شتاب دهنده ها که تمرکزشان بر آموزش و تامین مالی استارتاپ هاست.

در واقع استارتاپ استودیو مرکزی است که با خلق ایده، مدل کسب‌ و کار جدید (Business Model)، تامین نیروی انسانی و مالی، به طور مداوم استارتاپ و محصول خلق می‌کند و برخلاف شتاب‌ دهنده‌ها، از ایده یا استارتاپی که قبلاً شکل گرفته حمایت نمی‌کند.

استارتاپ استودیو چطور کار می کند؟

ساختار استارتاپ استودیو‌ها به این صورت است که کارآفرین، متخصصین، ایده، مهارت و تجربه ترکیب می‌شوند و تیم موردنظر را تشکیل می‌دهند و طی مراحل متوالی و ارزیابی‌های مکرر، منابع لازم به تیم‌ مورد نظر تخصیص می‌یابد.

بعد از نهایی شدن آن، تیم وارد مرحله رشد و استقلال نسبی می‌شود و در نهایت به عنوان شرکت مستقل از چرخه ساتارتاپ استودیو خارج می شود.

استارتاپ استودیو ها زمان زیادی را می‌گذارند تا یک شرکت با ارزش بسازند.

اهداف استارتاپ استودیو

 

بهبود کیفیت راه اندازی استارتاپ ها

یکی از اهداف استارتاپ استودیو، راه اندازی استارتاپ‌هایی با کیفیت زیاد و ارزش سهامی بالا در آینده است نه لزوما تعداد آن.

 

کاهش هزینه راه اندازی استارتاپ ها

 

استارتاپ‌های یک استارتاپ استودیو با به اشتراک‌ گذاشتن منابع و داده‌های خود از بخش‌های مختلف، به یکدیگر در بهبود روند بازاریابی، تولید محصول و… کمک می کنند.

 

فرایند حمایت استارتاپ استودیو از استارتاپ ها

 استارتاپ استودیوها از استارتاپ‌های خود در زمینه های مختلف حمایت‌ می‌کنند. این حمایت‌ها از مرحله‌ خلق ایده تا عملی شدن آن و توسعه‌ استارتاپ ادامه دارد.

مزایای مدل استارتاپ استودیو

مراحل استارتاپ استودیو

۱- ایجاد تیم‌های اصلی به همراه کارآفرینان

۲- ایجاد زیر ساخت و بودجه داخلی

۳- ایجاد ایده‌ و در بعضی موارد به عنوان سهامدار

۴- ایجاد استارتاپ‌های چندگانه به طور موازی

۵- حذف اعضای تیم‌ غیر فعال و تخصیص مجدد تیم

۶- پیگیری مستمر روند کار تیم‌های فعال

۷- رشد، استراتژی خروج، تکرار

اگر ایده پرداز، توسعه دهنده و یا طراح هستید و می خواهید کسب و کار بزرگی راه اندازی کنید ولی نگران مسائلی مثل تیم، سرمایه، زیر ساخت و یا زمان بر بودن اجرای پروژه خود هستید، استارتاپ استودیو یونسکو این فرصت را برای شما مهیا می کند که ضمن عضویت و بهره مندی از مزایای آن، سهام استارتاپی که بر روی آن فعالیت می کنید را نیز دریافت کنید.

استارتاپ استودیو یونسکو از مهرماه ۱۴۰۰ شروع به فعالیت خواهد کرد.